Admin Paneli Nasıl Bulunur?

 Siber Güvenlik Blogu olarak bugünkü yazımızda Hedef Web Sitesi üzerindeki Admin Panlelinin yani yönetici panelinin nasıl bulunacağını göstereceğiz ve siz değerli okurlarımıza her türlü Admin Panelini bulabileceğiniz bir tool vereceğiz.


Öncelikle söylemek gerekirse Siber Güvenlik Blogu olarak bu yazıyı tamamen eğitim amaçlı yayınlıyoruz. Kötüye kullanım durumlarında Siber Güvenlik Blogu herhangi bir sorumluluk almamakta.Admin Paneli Nedir? :

Admin Paneli Web Sitenin tamamen yönetildiği yöneticilere özgü bir paneldir yetkisiz erişimi suçtur. Web Sitenin güvenliği için Admin Panelinin gizlenmesi gerekir. Bu yazımızda sızma testlerinde hedef sistemin Admin Panelini nasıl bulacağınızı (dizini) göstereceğiz.


Admin Paneli Nasıl Bulunur? :

Öncelikle hedef sistemin Admin Panelini bulmanın birçok yanı var. Hedef sistemin webmasterleri admin panelini dizinini çözülmeyecek şekilde çok karmaşık yapmış olabilir (Bizce olması gereken budur). Ya da hedef sistemin Admin dizin yoluyla ulaşılan Admin Paneli Yoktur, örneğin Siber Güvenlik Blogu gibi sitemizde Admin Paneli dizini yoktur Blogger üzerinden düzenlemeler ve paylaşımlar yapılmaktadır.


Eğer bizim Web Sitemizde Admin Panelini Bulmaya çalışacak olursanız şu ironik mesajı görürsünüz:Şimdi ise gelelim hedef sistemin Admin Panelini bulmaya:


1. Yöntem CTRL+U:

CTRL+U yaparak hedef sitenin kaynak kodlarını görebilirsiniz ve eğer doğrudan Admin paneli dizininden gelen bir dosya vb. varsa CTRL+F yapıp admin, administrator.. gibi olası Admin dizinlerini aratırsanız karşınıza Admin Panelinin dizini gelecektir.


2. Yöntem Admin Panel Finder Toolu:

Adminlerimiz tarafından Türkçeleştirilen ileri düzey Admin Panel Finder toolunu Github üzerinden indirdikten sonra

python3 admin_panel_finder.py --domain hedef_domain

komutuyla Admin Panel Bulucuyu çalıştırıyoruz ve yaklaşık 7000 kelimelik WordListi ile otomatik ve seri bir şekilde hedef site üzerinde Admin Paneli arıyor.


8 Yorumlar

 1. hocam normal python uygulamasıyla da çalışır mı

  YanıtlaSil
 2. toolu pyhtonda nasıl çalıştırabilirim , bir yerde komut hatası yapıyorum ama çözemedim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. VDS üzerinden komut satırında çalıştırmanı öneririm ardı ardına çok sayıda işlem gönderdiğinden internetini yavaşlatabilir

   Sil
 3. hocam syntacerror unterminated string literal ( at line 139) hatası aldım sebebi nedir ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. optparse kütüphanesini yüklememişsin galiba pip3 install optparse yap komut satırına olmazsa detaylı at hata kodunu

   Sil
 4. 139. satırda hata yapmışsınız. 140. satırda kendi adınızı yazarkenki kaymayı 139a almanız lazım. Başka şekilde program çalışmaz.

  YanıtlaSil
 5. 140. satıra kayan yazıdan dolayı hata alıyorsunuz. 140. satırı 139. satırın sonuna birleştirirseniz sorun çözülüyor. sorunsuz çalışıyor. geniş bir panel deneme listesine sahip ama aklınıza gelen panel isimlerini de ekleyebiliriz.

  YanıtlaSil
 6. optparse kütüphanesini yüklediğim halde "unterminated string literal (detected at line 139)" hatası veriyor.

  YanıtlaSil
Yorum Gönder
Daha yeni Daha eski